0362 437 03 64
Peteklere Zararı Var mıdır

Petek Temizleme Kimyasalı Nedir? Peteklere Zararı Var mıdır?

Petek Temizleme Kimyasalı Nedir? Peteklere Zararı Var mıdır?

Samsun petek temizliği yaptırmak isteye müşterilerin akıllarına takılan bazı soruların cevaplanması için sizlere kısaca bu konu hakkında bilgi vermeyi kendimizi borç bildik. Öncelikle Samsun petek temizliği yaptırmak isteyip akıllarındaki soru işareti olan bazı müşterilerimizin sorularını yazalım.

Petek temizleme kimyasalı zararlı mıdır, Peteklerin içerisine konulan kimyasallar peteklere zarar veriyor mu,Komşum petek temizliği yaptırdı ama petekler zarar gördü bunun sebebi nedir, Petek temizliğinden sonra peteklerin içerisine antifriz ya da koruyucu koyuyor musunuz,   Petek temizliğini kaç senede bir yaptırmalıyız?

   Petek temizliği nedir , petek temizliği nasıl yapılır sorularına cevap bulmak için samsun petek temizleme yazımızıa göz atabilirsiniz. Yıne aynı şekilde petek temizleme fiyatları hakkında detaylı bilgi olmak için samsun petek temizleme fiyatları sayfamıza göz atabilirsiniz.

Gelelim petek temizlede kullanılan kimyasal ilaçlar hakkındaki sorularınızın cevaplarına;

   Petek temizliğinde kullanılacak olan ilaç eğer doğru ilaç ile peteklere hiçbir zararı yoktur. Biz samsun petek temizleme olarak seloks-52 olan petek temizleme kimyasalını kullanıyoruz. Peteklerin içerisinde oluşan kir ve tortuları peteklere ve kombiye zarar vermeden temizleyen bir ilaçtır.

   Bazı korsan firmalar petek temizliğinde yanlış kimyasal ilaçlar kullandıkları için peteklerin zarar görmesine sebep olmaktadır. Bu sebepten peteklerin zarar görmesi petek temizliği yaptırmaktan ziyade yanlış malzeme kullanılmasından kaynaklanan sorundur. Petek temizliğinde kullanılacak kimyasal sıcak suda reaksiyon veren ve sadece kir ve tortuların erimesini sağlayan özel bir ilaç olup derişikliğine dikkat edilmelidir. Biz protemizlik olarak kullandığımız kimyasal ilacı özel olarak seyrelterek kullanıyoruz.

   Gelelim petek temizliğinden sonra kullanılacak koruyucu madde durumuna . Biz protemizlik olarak petek temizliğinden sonra koruyucu madde kullanmıyoruz. Çünkü peteklerin içerisinden kalan koruyucu maddeler zamanlara peteklere zarar verebilmektedir. Aynı şekilde kombinin üç yollu vanasının arızalanması sonucu petek suları ile çeşme sularının karışması söz konusu olduğundan ve sağlığı etkilediğinden dolayı koruyu madde kullanmıyoruz. 4-5 yılda yapılması gereken bir işlem için koruyucu maddeyi doğru bulmuyoruz.

Müşterilerimizden gelen sorular arasında antifriz dediğimiz kimyasal ilaç kullanımına gelince , böyle bir işlem yoktur. Antifriz olarak peteklere konulan başka malzemeleri protemizlik olarak kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

İçeriğimizin içerisinde de bahsettiğimiz gibi petek temizlik işlemleri ortalama 4 -5 yılda bir yapılması gereken işlemdir.

Daha detaylı bilgi için telefon numaralarımızdan bizleri arayabilir ya da samsun petek temizlik firması yazımıza göz atabilirsiniz.

 

Etiketler: petek temizleme kimyasalı, petek temizleme kimyasalı nedir, petek temizliğinde kullanılan kimyasal, kombi petektemizlik kimyasalı,, petekleri kimyasalla temizlemek doğru mu, petek temizliği ne zaman yapılır

Samsun Petek Temizeme | Tesisat Temizleme Fiyatları | Kombi Petek Temizlik Samsun

  • 1
  • 2
logo-footer

Servis Adres

Yeni Mahalle 3077 Sokak No:17
55200 Atakum/SAMSUN
Türkiye

İletişim Bilgileri

Telefon:0362 437 1775
info@petektemizlemesamsun.com

Mesai Saatlerimiz

Pazartesi - Cumartesi:
10:00 - 20:00