0362 437 03 64

Petek Temizleme de Makina & Kimyasal Kullanmanın Önemi

Petek temizle işleminde cihazla temizleme nasıl oluyor?.Elle manuel olarak yapan petek temizliği mi yoksa cihazla yapılan petek temizliğimi yaptırmalıyız. Kimsayalların peteklere zararı var mıdır? bu ve bunun gibi sorularınızın cevabı yazımızda anlatmaya çalışalım.

Hızla ilerleyen ve insanlığın hayatını kolaylaştıran teknoloji tüm sektörlerde olduğu gibi kombi bakım ve onarım sektörlerinde de yerini hızla almaktadır.Gelişen makineler insan oğluna hem zamandan kar ettirirken hemde beden gücüne olan ihtiyacı azaltmaktadır. Ve günümüzde petek temizlikleride pompa düzeneği olan makineler ile yapılmaktadır. Peki manuel olarak yapılan teknik mi daha verimli ve sağlıklı yoksa MAKİNE ile yapılan petek temizleme işlemi mi daha sağlıklı. Tabiki Makine ile yapılan petek temizleme daha sağlıklı ve verimli. Nedenlerini sıralamak gerekirse;

  1. Kullanılan Kimyasallar ve Güç : Makine ile kimsayal kullanımı kolay olup , temizleyici kimyasalların petek içerisinde daha verimli işlem görmesini sağlar. Makine'nin devirdaym gücü ile kirec ve tortular petek gövdesinden daha rahat ayrılır. Manuel işleme nazaran büük bir temizlik farkı oluştuğu gibi zaman olarakta makine ile 1/3 daha kısa zamanda temizlik yapılarak zamandan ciddi oranda kar edildiği için daha uygun fiyatlara petek temizliği yapılabilir.

  2. Zamandan Tasarruf: Manuel olarak yapılan petek temizleme işlemi yaklaşık olarak 3 saat sürmektedir. Bu zaman petek miktarlarına bağlı olaraka değişmetedir. Petek temizleme elle yapıldığında hem zaman kavramına ihtiyaç olduğu gibi hemde beden gücü gerekmektedir. 21. yy ın en en değerli hazinesi olan zamanı makine sayesinde çok kısaltıyoruz.Makine ile petek temizleme işlemi yaklaşık olarak 45 dk sürmektedir. Bu hem sizin zamanınızı geri kazandırmakta hemde kısa zamanda yapılan hizmetten dolayı daha uygun fiyata yaptırma imkanı sunmaktadır.

  3. Uzun Ömürlü Petek: Peteklerinizin temizlenmesinde kullanılan kimyasal ilaçlar peteklerinizin daha iyi temizlenmesini sağlar. Ayrıca koruyucu olaraka kullanılan kimyasal ilaçlar petek içerisinde kireç ve tortu oluşmasını geciktirerek periyodik petek bakım süresini uzatmaktadır. Kimyasal koruyucu ilaç kullanılmadan yapılan petek temizliklerinde , max 2 senede bir bakım yapılması gerekmetedir. Ancak kimyasal ilaç ile petek temizleme işlemi ile 5 seneye kadar petek bakımı yaptırma durumunuz ortadan kalkar.

Kısaca Manuel petek bakımı , pahalı , zamanı çok alan, beden gücü ve kısa ömürlü bir bakım olduğu için tercih edilmez.Kimyasal ilaçlı petek temizleme ise , ekonomik, zamandan tasarruf , kolay ve uzun ömürlü bakım olduğu için tercih edilmelidir.

Samsun kombi petek temizleme ve kimyasal ilaç ile petek temizliği yaptırmak için bizlerden randevu alabilir ve uzman ekiblerimize petek temizliği yaptıraobilirsiniz.

Samsun Petek Temizeme | Tesisat Temizleme Fiyatları | Kombi Petek Temizlik Samsun

  • 1
logo-footer

Servis Adres

Yeni Mahalle 3077 Sokak No:17
55200 Atakum/SAMSUN
Türkiye

İletişim Bilgileri

Telefon:0362 437 1775
info@petektemizlemesamsun.com

Mesai Saatlerimiz

Pazartesi - Cumartesi:
10:00 - 20:00